Head Partnerid Kõnelevad

„Astud hämaral talveõhtul vaikselt mööda ajaloolisi tänavaid, lumi krudiseb mõnusasti jalge all – nagu muinasjutt. Vaatad ümberringi – õdus pehme valgus katab müüriseinu ja tekitab sooja tunde.“

See, kes on kõndinud Tallinna vanalinnas, ei unusta seda. Tallinna vanalinn on kahtlemata Eesti üks olulisimaid aardeid, mis ajas väärtust kogub. Tallinna linnamüür ja tornid on hoidnud vanalinna külma, kuid kindla ning ajas kestva raami sees. Praegu oleme suutnud selle kõikumatu raami sisse elu puhuda, lisades natuke valgust. Tänased lahendused on andnud võimaluse kaunistada ja ühtlustada muinsuskaitse all olevaid suurejoonelisi ehitisi nii, et hämara saabudes avaneks fantastiline vaade meie arhitektuuri pärlile.

KALLE KLANDORF
Tallinna abilinnapea

„Mul on olnud suur rõõm olla linnamüüri valgustamise projekti juures alates idee sünnist kuni teostuseni.“

Sain koostada 2017. aastal esimese rahvusvahelise valgustusalase konkursi Tallinnas ja selle õnnestumises olin täiesti kindel juba žüriis olles, kui kuulasin võidutöö esitlust. Soome firma Lighting Design Collective töö lummas oma kontseptuaalse poeemiga; näitas, kuidas valgustusdisaini on võimalik mõtestada ja jutustada nagu head muinasjuttu. Valgustusdisaini kontseptsioon oli Tallinna vanalinna keskaegset miljööd väärtustav, lihtne ning linnaelanikke austav – valguse salapärane sosin. Seesama õnnestumise tunne on kestnud läbi külmade, pikkade valgustuse katsetamisööde kuni projekti lõpliku teostumiseni.

EVA TALLO
Tallinna Keskkonna- ja
Kommunaalameti inseneri-
osakonna peaspetsialist