Pikk Hermann Audio

Minu nimi, Pikk Hermann, tähendab pikka sõdalast või suurt pealikku. Pika Hermanni torn on linnas kõige tähtsam ja kõrgun üle kõige! Tõsi, praegune, aastatega paisunud Tallinna kõrgeim punkt asub hoopis Nõmmel, aga minu ajaloolist tähtsust see ei vähenda.

Pilstickeri Torn ja Trepp Audio

Minu nimi on Nooleteritaja – just nii mind vanas alamsaksa keeles kutsuma hakati. Mind ehitati vägeva ordulinnuse Pika Hermanni ja Stür den Kerli järel kolmanda vahitornina. 

Toompea Nõlv Audio

Olen Toompea, linna algus ja võimu kants. Minu kõrgus ja vorm on kujunenud Balti klindist juba ammu, sadu miljoneid aastaid tagasi ordoviitsiumi ajal. Paekivist lavasaar või pikk mägi, mons longa – just nii tunti mind esimestes kirjades. Siinse inimajaloo alguses võisin ma olla suurem ja kõrgemgi! Minu paekivi murti ehituseks, nii et lõunaküljel ja kunagi minuga ühendatud Tõnismäel on paekiht ajapikku suisa kadunud.

Patkuli Trepp Audio

Kuigi paljude pilke püüavad siin esimese asjana Stenbocki maja sambad, pakub Patkuli trepp lisaks silmailule ka osaluselamust neile, kes teevad ainuõige otsuse üles ronida. Pealegi, Stenbocki majas asub ammu juba valitsus, nii et sinna on nagunii asja vaid väljavalituil.